Skip links

Za co cenimy tkaniny Velvet – najważniejsze zalety

Tkanina velvet uznawana jest za jedną z najprzyjemniejszych w dotyku tkanin. Nie bez powodu – to właśnie materiał velvet cechuje się miękkością, subtelnym i eleganckim wyglądem oraz łatwością czyszczenia. Tkaniny velvet posiadają wiele zalet, a jedną z nich jest różnorodność zastosowań. Velvet to doskonała tkanina obiciowa – m.in dla mebli i elementów dekoracyjnych mieszkania. Nadaje się też do szycia posłań dla zwierząt. Dzięki delikatności jest przyjazna skórze dzieci, a zwłaszcza niemowląt. Gdzie jeszcze można zastosować velvet i jakie są jego najważniejsze zalety?

Tkaniny Velvet – dlaczego warto je wybierać?

Velvet przypomina luksusowy aksamit i welur. Co jeszcze wyróżnia go spośród innych rodzajów materiałów?

Subtelna miękkość

Nie pojawia się dopiero wtedy, gdy zastosujemy płyny zmiękczające podczas prania, ale jest naturalna i trwała.

Delikatność

Gwarantuje bezpieczeństwo dzieci. Tkaniny velvet nadają się na uszycie akcesoriów lub nawet zabawek dla najmłodszych.

Różna struktura

Velvet pikowany to alternatywa dla gładkich tkanin. Pikowanie może być standardowe lub realizowane na specjalne życzenie klienta.

Łatwa pielęgnacja

Velvet, w tym również pikowany materiał, czyści się szybko i bez obciążeń budżetu. Małe zabrudzenia wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, a przy większych – po prostu ustawić pralkę na 30 stopni. Velvet nie wymaga czyszczenia chemicznego – jest wręcz zakazane.

Atrakcyjny wygląd

Velvet przypomina swoim wyglądem najbardziej szlachetne materiały – takie jak aksamit. Wywołuje więc zawsze wrażenie szykowności i dobrego gustu – niezależnie od tego czy zastosujemy velvet na ubraniach czy przy dekoracji domu.

Jak wygląda tkanina velvet? Zastosuj ją na ubraniach i dekoracji domu

Materiał velvet przypomina aksamit. Jest ważną częścią dekoracji domu. Jeśli chcemy zmienić coś we wnętrzu, niekoniecznie decydując się na kosztowne remonty i zakup nowych mebli, wystarczy wybrać velvetowe materiały. Możemy na nowo obić kanapę, krzesła i poduszki albo uszyć koc. Tak przygotowane elementy nadają się na prezent z okazji urodzin, imienin, osobistych rocznic i świąt kalendarzowych. Velvet i pikowany materiał w domu sprawdza się szczególnie podczas jesieni i zimy – wprowadza ciepłą atmosferę do wnętrza, sprawia wrażenie większej przytulności.

Cena nie zawsze jest wyznacznikiem dobrej jakości materiału. Przy zakupie akcesoriów, zrobionych z tkaniny Minky, warto więc zwracać uwagę na pewne cechy materiału, żeby sprawdzić, czy dany produkt na pewno jest warty swojej ceny.

Jak rozpoznać Minky dobrej jakości?

  • Po gramaturze (im wyższa, tym materiał jest bardziej miękki, trwalszy i mniej rozciągliwy).
  • Po tym, czy produkt ma certyfikat.
  • Po gęstości włosa.
  • Po tłoczonych kulkach (powinny być okrągłe, nie mogą mieć dłuższego włosa).

Własne pikowanie na materiale

Tkaniny velvet z własnym nadrukiem? To możliwe w ofercie hurtowni apoz.pl. Materiał velvet pikowany na zamówienie daje większą szansę personalizacji produktu. Powstaje on zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami i całkowicie trafia w gusta klientów.

Wybierz materiał Velvet

Apoz to producent tkanin bawełnianych i bambusowych. Warto zapoznać się z całą ofertą, aby wybrać te, które najbardziej nas zadowoloną – zarówno wizualnie, jak i w ramach użytkowania. Zwracając uwagę na takie cechy jak stopień miękkości, łatwość czyszczenia czy wrażenie elegancji, najlepszym materiałem okaże się tkanina velvet. Zachęcamy do przeglądania asortymentów i zakupów.

Leave a comment

Name*

Website

Comment