Skip links

Materiały na pościel dla dzieci

Velvet, polar minky, muślin, a może jeszcze inny – jaki materiał na pościel dla dzieci sprawdzi się najlepiej? Przed wyborem tkaniny warto pamiętać, że sen dla malucha jest niezwykle ważny – ma on wpływ na jego codzienne funkcjonowanie. A materiały, które towarzyszą maluchom podczas snu, wpływają na jego jakość. Właśnie dlatego, wybierając tkaniny pościelowe dla dzieci, warto wiedzieć które z nich sprzyjają maluszkom, a których lepiej unikać.

Jakie są rodzaje tkanin pościelowych dla dzieci?

Materiał na pościel dla dzieci powinien być przede wszystkim odpowiednio przystosowany do potrzeb wrażliwej skóry maluchów. Bezpieczny dla dziecka materiał pozwoli mu bez przeszkód otulać się pościelą, a rodzic może być spokojny o komfortowy sen swojej pociechy.

Materiał dziecięcy na pościel, jaki warto wybrać w trosce o najmłodszych to między innymi:

  • tkaniny velvet – wyjątkowo przyjemny w dotyku i delikatny materiał. Jest dostępny w różnych wersjach pod względem designu oraz gramatury, dzięki czemu można wybrać wariant pasujący do pozostałych akcesoriów dziecięcych;
  • polar minky – czyli materiał na pościel dla dzieci gruby i miękki, posiada delikatny włos. Minky również występuje w kilku wariantach względem faktury;
  • double gouze – muślin bawełniany, w 100% naturalny, wyjątkowo przyjemny w dotyku, cechuje go także marszczona faktura;
  • tkanina bambusowa – miękka, delikatna, o właściwościach antybakteryjnych i antygrzybicznych;
  • tkaniny bawełniane – są delikatne i w zależności od rodzaju splotu mniej lub bardziej puszyste. Tkaniny bawełniane na pościel dla dzieci najczęściej spotykane są w dwóch wariantach – o splocie płóciennym oraz satynowym.

Materiał na pościel a pora roku

Jaki materiał na pościel dla dzieci wybrać na lato, a jaki na zimę? Warto wiedzieć, że niektóre materiały są odpowiednio przystosowane do poszczególnych pór roku – jedne tkaniny pościelowe dziecięce zapewniają przyjemne ciepło, kiedy na dworze mróz, z kolei inne delikatnie chłodzą podczas upalnych dni.

Najlepszy materiał na pościel dla dzieci na lato to muślin i bambus – są lekkie i “oddychają”, dzięki czemu zapobiegają przegrzaniu. Warto jednak wiedzieć, że muślin oraz bambus posiadają właściwości termoregulacyjne – równie dobrze sprawdzą się na chłodniejsze dni. Jaki materiał na pościel dla dzieci również warto wybrać na zimę? Polar minky to wyjątkowo ciepła tkanina, którą przyjemnie otulić się w chłodne dni.

Wybierz najlepsze materiały pościelowe dla dzieci

Odpowiednio wybrane tkaniny pościelowe dla dzieci mają ogromne znaczenie dla maluszka. Jeśli chcesz mieć pewność, że dokonasz najlepszego wyboru, sprawdź ofertę hurtowni Apoz. Oferujemy m.in.:

  • polar minky z certyfikatem Bezpieczny dla Dziecka oraz Oeko-tex 100,
  • double gouze z certyfikatem OEKO-TEX Standard 100,
  • tkaniny bawełniane na pościel dla dzieci z certyfikatem Oeko-Tex klasy 100.

Każdy materiał na pościel dziecięcą cechuje się miękkością i niezawodną jakością. Przekonaj się sam.

Leave a comment

Name*

Website

Comment